W Kanadzie znajduje się plantacja światowego poziomu

Trudno to sobie wyobrazić, ale mieści ona aż 350.000 roślin. W wielu sytuacjach czytamy o ,plantacjach” cannabisu, niemniej jednak mówi się wówczas w ogromnej liczbie przypadków o paru roślinach w groboxach lub większych pomieszczeniach mieszczących co najwyżej kilkaset krzaków.

Tak rzeczywiście słowo plantacja oznacza znacznie większe zakłady rolne. W międzyczasie w roku 2018 de facto istnieją plantacje cannabisu, które także zasłużyły na takie określenie.

Nawet jeśli ten tytuł w ostatnim czasie się zmienia, to Canopy Growth z Kanady jak najbardziej ma możliwość się tym szczycić – i to punktualnie z legalizacją, która w Kanadzie wejdzie w życie najprawdopodobniej z dniem 1. lipca 2018.

Jak podają media, ogromny na 100.000 metrów kwadratowych zakład w Langley nieopoal Vancouver psiada miejsce na 350.000 roślin cannabisu. Lampy oraz dodatkowo nagrzewnice tej kontrolowanej poprzez państwo plantacji cannabizu zużywają więcej prądu z elektrowni wodnej niż pełne duże miasto.

Co roku w Langley posiadają być zbierane ponad 40 ton marihuany – czyli pierwsza tura równocześnie z legalizacją za trzy miesiące.

Jedna odpowiedź do “W Kanadzie znajduje się plantacja światowego poziomu”

  1. Ja chce zobaczyć to na własne oczy! Ze szczęścia to bym chyba się poryczał. Tak to się widziało zazwyczaj parę roślin czy nasion konopi, ale taka ilość robi wrażenie z pewnością na każdym.

Dodaj komentarz